شما اینجا هستید

اجتماعی » تامین «ارز» حمل و نقل عمومی برقی پایتخت/ تاکسی و اتوبوس‌های برقی تا پایان سال وارد خطوط می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری نادی نیوز به نقل از ایسنا : محسن هرمزی با اعلام موافقت بانک مرکزی در مورد تامین ارز وسایل حمل و نقل عمومی برقی گفت: در سفر شهردار تهران و هیات همراه به چین، قرارداد تأمین منابع مالی به ارزش یک میلیارد و ۴۰ میلیون یورو برای ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس، ۱۰ هزار دستگاه تاکسی، ۱۰ هزار دستگاه ون، ۱۰۰ هزار موتورسیکلت برقی منعقد کردیم که هفته گذشته با دولت و بانک مرکزی جلسه ای برگزار و این موضوع نهایی شد. همچنین دستور تخصیص ارز صادر و روز گذشته نیز بانک مرکزی اعلام کرد که این ارز تأمین خواهد شد.

انتخاب مدل اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت برقی در هفته جاری

وی با اشاره به سفر اخیر هیات چینی به تهران، اظهار کرد: مدل اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت برقی را این هفته انتخاب و نهایی خواهیم کرد و از آنجایی که قرارداد تأمین مالی منعقد شده بود؛ این بار قرارداد تأمین کالا منعقد خواهد شد و امیدوارم حجم زیادی وارد شود.

هرمزی با بیان اینکه تا سه ماه آینده ۵۰ درصد حجم قرار داد وارد و تا شش ماه آینده نیز کل حجم قرارداد وارد تهران می شود، افزود: مدل تأمین منابع مالی به شیوه یوزانس یکساله تا سه ساله است که مشخصاً برای موتور یکساله تعیین شده؛ برای تاکسی و  ون نیز ۱۸ ماهه و برای اتوبوس برقی ۳ ساله است که ارز آن هم با کمک بانک مرکزی تأمین شده و ثبت سفارش آن نیز در هفته جاری بعد از نهایی شدن قرار داد، توسط شرکت‌های خود و بانک شهر انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: تا شش ماه آینده ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس، ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برقی، ۱۰ هزار دستگاه ون برقی، ۱۰۰ هزار موتورسیکلت برقی خواهیم داشت و تا سه ماه آینده نیز نیمی از این اعداد اعلامی وارد تهران خواهند شد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که بسته درخواستی یک میلیارد و ۴۰ میلیون یورویی شهرداری تهران را پذیرفته اند و ارز مورد نیاز را برای خرید تاکسی، اتوبوس، ون و موتورسیکلت برقی تأمین خواهیم کرد.

انتهای خبر/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی