شما اینجا هستید

اخبار » قطعه نخست آزادراه شهید سلیمانی البرز افتتاح شد

به گزارش نادی نیوز به نقل از مهر: جمعه ۱۷ آذرماه در دومین سفر دولت مردمی به استان البرز، طرح احداث بزرگراه شمالی کرج و نیز پروژه پل بیلقان به عنوان بزرگ‌ترین پل غرب آسیا و پیچیده‌ترین عملیات مهندسی کشور توسط سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

شهردار کرج در بازدید رئیس جمهور از طرح بزرگراه شمالی شهید حاج قاسم سلیمانی و آئین گشایش این قطعه گفت: این قطعه به طول ۷.۶ کیلومتر عظیمیه کرج را به شمال غرب این کلانشهر متصل می‌کند.

مهرداد کیانی افزود: با گشایش این قطعه بخش زیادی از ترافیک شمال کلانشهر کرج روان سازی شده است.

وی ادامه داد: تکمیل قطعه نخست آزاد راه شهید سلیمانی در مدت زمان ۲۰ ماه به صورت جهادی انجام شده است.

عملیات احداث آزاد راه شمالی کرج که پس شهادت سردار دل‌ها به نام این شهید والامقام مزین شد در تیرماه سال ۱۳۹۵ آغاز شد و قرار بود سه سال بعد بهره برداری شود.

طول آزاد راه شهید سلیمانی ۱۸ کیلومتر است که آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب این کلانشهر متصل می‌کند.

با تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی ۴۰ درصد ترافیک استان البرز به این آزاد راه منتقل می‌شود.

این پروژه به علل مختلف مانند کمبود اعتبار و وجود املاک معارض سه سال با تعطیلی و رکود مواجه شد تا اینکه دولت سیزدهم و شورای ششم روی کار آمد.

پس از سفر فروردین ماه سال ۱۴۰۱ رئیس جمهور به استان البرز اعتبار مورد نیاز تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال برآورد شد.

در این سفر ۳۵ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی تصویب شد و مابقی آنها توسط مدیریت شهری کرج پرداخت خواهد شد.

مرتفع‌ترین پل خاورمیانه به ارتفاع ۱۳۶ متر و به طول ۹۰۰ متر روی رودخانه کرج در این آزاد راه در حال ساخت است.

اکنون در مجموع آزاد راه شهید سلیمانی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به گفته مهرداد کیانی شهردار کرج این پروژه با حمایت دولت سیزدهم تا شهریورماه سال ۱۴۰۳ به طور کامل تکمیل و زیربار ترافیک می‌رود.

رئیس جمهور و هیأت دولت صبح امروز در راستای دور دوم سفرهای استانی وارد البرز شده و قرار است همزمان با این سفر ۵۶ طرح و پروژه عمرانی از جمله بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس بهره برداری شود.

افتتاح ۲۰ پروژه راهداری و حدود چهار هزار واحد مسکونی شهری و روستایی از مهمترین پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی است که امروز در البرز به بهره برداری می‌رسند.

وزرا و معاونان رئیس جمهور همزمان با این سفر در شهرستان‌های تابعه البرز حضور یافته و ضمن افتتاح پروژه‌های عمرانی و تولیدی به بررسی مشکلات و نیازها می‌پردازند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی