شما اینجا هستید

اخبار » از سیاست‌های تحریم و تفرقه دشمنان عبور کردیم/بهار خدمت و جهاد فرا رسیده است
گروه : اخبار , استانها

به گزارش نادی نیوز : سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در همایش مسولین بسیج سراسر کشور که در محل سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، تاکید کرد: اغتشاشات سال گذشته، قوی‌ترین، خطرناک‌ترین، جدی‌ترین، نابرابرترین و وسیع‌ترین پیکار جهانی ضد نظام اسلامی ایران بود، اما باید بگویم دشمن در این پیکار سنگین، شکست خورد.

وی افزود: بسیج و سپاه در فتنه عظیم سال قبل با تدبیر، ثبات قدم، اعتماد به نفس بالا و امید زیاد در میدان حاضر شده و در کنار مردم، نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد و آن را شکست داد.

سردار سلامی تصریح کرد: پیامد حضور بالای مردم در مراسم‌های دهه نخست محرم، شکست برنامه‌های دشمن است، چون دشمنان ایمان و باور مردم را نشانه رفته بود، اما مردم با ایمان و باور دینی در این مراسم‌ها شرکت کردند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: از آن همه خودنمایی و رخ نمایی دشمن که در چند دهه گذشته به آن می‌بالید دیگر خبری نیست؛ و آمریکا آن جایگاه قبلی خود را به عنوان مسلط‌ترین قدرت جهانی از دست داده است.

بهار جهاد پرطراوت
وی همچنین گفت: در زمان پرطراوت جهاد در راه خدا قرار داریم و بسیج در این عرصه بزرگ جهاد، نقش قاطع، منحصربفرد و بی‌نظیری دارد.

سردار سلامی همچنین افزود بسیج ظرف رویداد‌ها و میدان رخدادهاست. انقلاب اسلامی به دلیل قدرت حادثه‌سازی آن زنده ماند، پیشرفت کرد، تاریخ و جغرافیا ساخت و مکتب ارائه کرد، نظام ساخت و در جهان الگو شد.

وی افزود ما در میدان جنگ، بزرگ شده‌ایم. اگر دفاع مقدس نبود آیا ما می‌توانستیم در مقابل دشمنانی که مجهز به همه تجهیزات و فناوری‌ها هستند ایستادگی کنیم؟ دشمن در فتنه اخیر با تمام ثروت و قدرت خود به میدان آمد، اما نتیجه‌ای دریافت نکرد.

وی تصریح کرد قدرت به سخت افزار نیست بلکه به ایمان، همت بلند، اراده پایان ناپذیر، ذهن جوشان و قوه تعقل معطوف است لذا در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده است.

قدرت ایران، افول آمریکا
سردار سلامی همچنین گفت آمریکا دیگر آمریکای سابق نیست هزینه‌های زیادی می‌کند، اما دستاوردی از آن ندارد. هم اکنون تعدادی از حامیان آمریکا به سمت چین، روسیه و ایران گرایش پیدا کرده‌اند.

وی افزود سیاست آمریکا هم اکنون در سوریه بی‌خاصیت و قفل شده است در عراق طرح دولت‌سازی آن‌ها شکست خورده و یک دولت انقلابی در آن‌جا سرکار آمده است. در خلیج فارس سال‌ها با ناو‌های رزمی و هواپیمابر حضور داشتند، اما الان دیگر از آن خبری نیست و همه این موارد ناشی از تهی شدن برنامه‌ها و سیاست‌های آن‌ها دارد؛ و در مقابل شاهدیم در جای جای جهان، کشور‌ها خواستار تعامل و همکاری با ایران شده‌اند.

فروپاشی استکبار
وی گفت: رژیم صهیونیستی دیگر احساس اقتدار گذشته خود را ندارد و دیگر از عادی‌سازی روابطش با دیگر کشور‌های عربی خبری نیست؛ و هر روز با معادلات امنیتی مختلف روبرو می‌شوند.

سردار سلامی تصریح کرد: هر کسی به آمریکا تکیه کرد فروپاشید و هر کشوری مثل یمن، عراق، لبنان و سوریه به ایران تکیه کرد، باقی ماند.

وی تاکید کرد آمریکا بین دو شر قرار گرفته و هر کاری کند موجب شکست خواهد شد، اما ایران بین دو خیر قرار دارد و هر اتفاقی پیش آید موجب پیروزی آن خواهد شد.

وی همچنین گفت فتنه سال قبل، تلخ بود، اما درس‌ها و نبرد‌های بزرگی برای ما داشت و اگر ما می‌خواستیم چنین فتنه را با تمام ابعادش در کتاب یا مقالاتی مطالعه کنیم، نمی‌توانستیم به آن دسترسی پیدا کنیم، اما در این فتنه آن را کامل و جامع دیدیم.

وی افزود: هم اکنون در نقطه عزیمت جدیدی هستیم و دشمن قصد دارد در سالگرد حوادث پاییز ۱۴۰۱ بار دیگر فتنه انگیز کند و اگر ما آماده باشیم دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد و راهکار مقابله با آن، پیش‌گیری است.

وی همچنین با مطالبه جهاد تبیین و روشنگری، با تلاش روزافزون برای حل مشکلات مردم و در کنار آن‌ها بودن و نجات‌گر و امدادگر مردم بودن را تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه همه مردم می‌توانند وارد بسیج شوند تصریح کرد: شما باید میدان‌دار رفع مشکلات مردم و کشور باشید.

وی گفت: بسیج می‌تواند مساحت کل انقلاب را پوش دهد، اما منظور مداخله نیست، بلکه حضور و نقش آفرینی در میدان و خسته نشدن و گسترش قوه محرکه و متفکرانه و روحیه و کارجهادی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی