شما اینجا هستید

اجتماعی » اشتغالزایی برای بیش از هزار نفر با حمایت قوه قضاییه از یک واحد تولیدی

به گزارش نادی نیوز به نقل از خبرگزاری میزان: قوه قضاییه در چند سال اخیر همواره حامی تولید و اشتغالزایی بوده و از تمامی ابزارها، امکانات و اختیارات خود برای تحقق رشد تولید استفاده کرده است. رئیس دستگاه قضا در رابطه با این موضوع گفته است که بخشی از وظایف و تکالیف در راستای تحقق مقوله رشد تولید در جامعه، متوجه قوه قضاییه است، مانند تأمین امنیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور؛ لذا ضروری است ما در دستگاه قضایی به سازوکار‌های تحقق جامع و کامل این مقوله و مقولات مشابه اهتمام داشته باشیم.

در همین راستا قوه قضاییه همواره در تلاش بوده تا موانع تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی را برطرف کند. شرکت «صنایع فولاد رهام پارس» یکی از شرکت‌هایی است که مورد حمایت قوه قضاییه قرار گرفته و مشکلات آن با پیگیری‌ها و کمک این قوه برطرف شده است.

نادی نیوز

نادی نیوز

در همین خصوص محمد شهبازی‌پور، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد رهام پارس، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در حال حاضر توسعه این شرکت با کمک و حمایت قوه قضاییه بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وی در تشریح مشکلات پیشین این واحد تولیدی گفت: دولت قرار بود برای ساخت و توسعه این شرکت یک زمین در اختیار مجموعه صنایع فولاد رهام پارس قرار دهد که برای واگذاری نیاز به تأیید و تخصیص از سوی منابع طبیعی استان بود.

شهبازی‌پور در ادامه افزود: در ابتدا منابع طبیعی مجوز‌های لازم برای واگذاری زمین را صادر کرد، اما پس از برگزاری چند جلسه یکی از اعضای کمیته تخصیص این سازمان با اختصاص زمین به این واحد تولیدی مخالفت کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد رهام پارس با اشاره به اینکه شرکت صنایع فولاد رهام پارس برای رفع مشکل به دادگستری استان فارس مراجعه کرد، گفت: پس از مراجعه به دادگستری، پرونده این شرکت از سوی مسئولان قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفت و در انتها به ستاد اقتصاد مقاومتی ارجاع شد.

به گفته شهبازی‌پور، پس از بررسی پرونده در ستاد اقتصاد مقاومتی، برای حل مشکل جلسه‌ای با حضور مدیران منابع طبیعی و مدیران این واحد اقتصادی به ریاست معاون قضاییی رئیس کل دادگستری تشکیل شد، در این جلسه از سوی مدیران منابع طبیعی مطرح شد که گونه‌های گیاهی در این زمین فراوان است و نباید زمین به این شرکت واگذار شود که در پی اعلام این نظر، دبیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید دادگستری فارس دستور بازدید حضوری کارشناسان رسمی دادگستری از زمین مورد نظر را صادر کرد.

پس از بازدید مسئولان دستگاه قضا ثابت شد که گونه‌های گیاهی در این زمین وجود ندارد و در جریان این بازدید دبیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید دادگستری، حکمی مبنی بر رد ادعای منابع طبیعی در این خصوص صادر کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد رهام پارس با اشاره به اینکه این مجموعه در حال حاضر دارای ۱۰۰ نیرو به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم است، اظهار کرد: در حال حاضر مشکل این شرکت برطرف شده و در صورت تکمیل و بهره‌برداری کامل از این واحد تولیدی که بخش عمده‌ای از مشکلات آن از سوی قوه قضاییه حل شده، زمینه اشتغالزایی برای بیش از هزار نفر فراهم خواهد شد.

وی همچنین به سفر استانی رئیس قوه قضاییه و هیات‌همراه به استان فارس اشاره و اظهار کرد: در جریان این سفر که در مرداد سال‌جاری صورت گرفت، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از نمایشگاه دستاورد‌های دادگستری استان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند مشکلات واحد‌های تولیدی و اقتصادی قرار گرفت.

شهبازی‌پور با تاکید بر اینکه حمایت قوه قضا از فعالان اقتصادی موجب دلگرمی آن‌ها خواهد شد، گفت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان بازدید از غرفه این شرکت اعلام کرد که اگر در هر مرحله از توسعه این واحد تولیدی مشکلی ایجاد شد به دادگستری مراجعه و حتی در صورت نیاز پرونده از سوی دادگستری استان به سازمان بازرسی کل کشور ارجاع شود.

وی در پایان از پیگیری‌ها و کمک دستگاه قضا تشکر و قدردانی کرد و گفت: اگر حمایت‌های قوه قضاییه در مسیر تولید وجود نداشت این واحد‌های تولیدی با مشکل مواجه می‌شد.

براساس اعلام شرکت صنایع فولاد رهام پارس، هدف این شرکت تولید سالانه ۱/۷ میلیون تن آهن اسفنجی با تأکید بر حفاظت از محیط زیست و اشتغالزایی در استان فارس است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی