شما اینجا هستید

اجتماعی » انگلیسی‌ها با دروغ لقبِ خانی به رضا پالانی دادند/ انقلاب اسلامی بزرگترین انقلاب تاریخ بشریت و سرآغاز یک دوره جدید در تاریخ است

به گزارش نادی نیوز : سردار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه شهدای عشایر کنگره ملی ۶۵۵۵ شهید سرافراز لرستان و گرامی‌داشت هزار شهید والامقام جامعه عشایری استان، که در دهکده مقاومت خرم‌آباد اظهار کرد: پیروزی جبهه مقاومت در عملیات طوفان الاقصی را به همه تبریک می‌گوییم و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.

وی افزود: در یادواره شهدا و در عصری که دوره جهاد تبیین نام‌گذاری شده، باید به زوایای مختلف مبارزه ملت ایران و به ویژه کارنامه درخشان و دستاوردهای فرهنگ ایثار و شهادت بپردازیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به علل پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در این زمینه باید به دو مطلب اشاره کرد؛ نخست اینکه در طول قرن‌های گذشته، ملت بزرگ ایران در مواجهه با ظلمِ ظالمان بزرگ به میدان می‌آمد و با تمسک فرهنگ ایثار و شهادت از حقوق خود دفاع می‌کرد.

سردار سلیمانی بیان داشت: در دوره حکومت قاجار به دلیل ضعف این حکومت و به‌ ویژه با ورود استعمار پیر انگلیس به صحنه سیاست ایران، با معاهده‌های مختلف چون ترکمنچای و گلستان قسمت‌های حساس و مهمی از سرزمین ایران جدا شد.

وی با بیان اینکه سیاست آن‌ها وجود یک ایران ضعیف و وجود کشورهای مسلمان ضعیف بود، افزود: حال اینکه در درون کشور، همواره ایلات و عشایر بودند که نیروی دفاعی کشور را تشکیل داده و ارتش قوی و مردمی را به وجود می‌آوردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انگلیسی‌ها برای نخستین بار در ایران پادشاه تعیین کردند و به رضا پالانی به دروغ در تاریخ لقب خانی دادند، افزود: لقب جعلی و تقلبی را برای رضا پالانی که هیچ‌گاه شایسته لقب خانی نبوده و نیست، انتخاب کرده و پادشاه ایران کردند و با روی کار آمدنش، برای نخستین بار، نقش نیروی دفاعی مردمی به کنار گذاشته شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: رضا شاه هیچ‌گاه برای حل مشکلات و رسیدگی به زندگی مردم به میان مردم نرفت، شاهی که به لرستان رفت تا سران عشایر را با چوبه‌دار به شهادت برساند.

وی با اشاره به جنایت‌های انگلیسی‌ها توسط رضاخان و محمدرضا پهلوی در کشور، تصریح کرد: همچنان‌که با دستور انگلیسی‌ها، رضا شاه روستاها و سیه‌چادرها را بمباران کرد و با اعمال جنایت‌های زیاد به ایلات و طوایف عشایر لرستان از سوی تاریخ، لقب قصاب لرستان را گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در بحبوحه جنگ دوم جهانی و با غارت آذوقه از ایران برای ارسال به میادین نبرد، قحطی ایجاد کرد، محمدرضا پهلوی؛ پادشاه آن روز مملکت، کجا در این دوران بین مردم حاضر شده و با آن‌ها همدردی و به اشغال‌گران اعتراض کرد.

سردار سلیمانی با اشاره به سرنگونی دولت ملی مصدق و ورود ۶۰ هزار مستشار نظامی به ایران که حقوقشان از نظامی‌های کشور بالاتر بود، گفت: این شاه کوچک‌ترین اختیاری در کشور نداشت.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی پاسخی به دخالت‌های استعمار انگلیس و دوران ستم‌شاهی پهلوی بود، گفت: این ملت در مقابل چنین حکومتی ساکت نماند، ایلات و عشایر لرستان از نخستین گروه‌های مردمی بود که با رضا شاه وارد نبرد نظامی شد و هیچ‌گاه حکومت پهلوی را به رسمیت نشناخته و در مقابل آن‌ها ایستاد و فرزندان بسیاری را تقدیم انقلاب کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سیاست کثیف امروز رسانه‌های فارسی زبان وابسته به آمریکا و انگلیس را جایگزینی خدمت‌گذار و خادم با خائن عنوان و اظهار کرد: اصحاب رسانه، تاریخ را برای نسل‌ها بیان کنند تا بتوانند دشمنان خود را به خوبی بشناسند و در مقابل ترفندهای آنان فریب نخورند، چرا که رسانه‌های معاند در زباله‌دان‌های تاریخ می‌گردند تا افراد خائن و وابسته را پیدا و تطهیر کنند و به جوانان ما به جای میهن پرستان و خادمان واقعی معرفی کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین انقلاب تاریخ بشریت و سرآغاز یک دوره جدید در تاریخ است، افزود: تمام دنیا در دوران دفاع مقدس در برابر ایران قد عَلَم کرد، اما ملت ایران با تکیه بر فرهنگ عاشورایی با میدان مواجهه با استکبار جهانی و نظام سلطه آمد و با تقدیم جان فرزندان خود، پیروزی را به ارمغان آورد.

سردار سلیمانی با اشاره به نقش مردم لرستان به ویژه عشایر استان در تثبیت انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ایلات لرستان، دو سال پیش از پیروزی، جزو پیشقراول‌ها بودند، همچنان‌که عشایر استان همراه با دیگر رزمندگان در هشت سال دفاع‌مقدس نیز با اقتدار و افتخار به میدان آمدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: میهن‌پرستان واقعی تاریخ، شهدا و عشایر هستند که در مقابلِ چنگیز مغول ایستاده و تیمور لنگ را به جنگ تن به تن فرا خوانده و شکستش دادند، عثمانی‌ها را در رومشکان شکست داده و زیر سلطه رضاخان نرفتند و با صدام وارد جنگ شده و صدها هزار فرزند را تقدیم این میهن کرده است.

وی با تاکید بر جهاد تبیین و بازگو کردن تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، خاطرنشان کرد: اندیشمندان، مسئولان، اصحاب رسانه، فرهیختگان و بزرگان طوایف، این تاریخ را برای جوان‌تر‌ها بازگو کنند، اینکه دشمنان ایران هیچ‌گاه با هیچ ملتی دوستی نکرده و فهرستی طولانی از خیانت‌ها را برای ملت ایران همچون محبوس‌کردن سرمایه‌ها در بانک‌های بین‌المللی، بستن راه دارو، تضعیف اقتصاد، تلاش برای پایین آوردن ارزش پول ملی، تهدید و تحقر را دارند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: کنگره شهدای لرستان یک رویداد بزرگ فرهنگی و فرصت مغتنمی است که می‌توان از زوایای مختلف دوران پرنور انقلاب را بازگو کرد.

 انتهای خبر/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی