شما اینجا هستید

اجتماعی » ایران ۴ – قطر صفر: برد تاریخی مقابل کی‌روش

“ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار فینال تورنمنت چهار جانبه اردن موفق شد با چهار گل از سد قطر عبور کرده و عنوان قهرمانی را کسب کند. چهار گلی که در ۹ دقیقه وارد دروازه تیم کارلوس کی روش شد تا او شکست سنگینی را برابر شاگردان سابقش تجربه کند.

هر چقدر که نیمه نخست این بازی بدون حادثه خاصی به پایان رسید، تیم ملی در نیمه دوم موفق شد حریف خود را تحقیر کند. تنها فرصت جدی نیمه اول را طارمی خلق کرد. پس از اینکه او پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد، ضربه اش را روانه دروازه کرد که توپ پس از تأثیرگذاری مشعل برشم و با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.

البته در این میان محمد محبی دو فرصت نصف و نیمه داشت که ضربات او از کنار دروازه به بیرون رفتند. ضمن اینکه علیرضا جهانبخش نیز با یک شوت راه دور دروازه قطر را تهدید کرد که شلیک او به شکل خطرناکی راهی اوت شد تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

تیم ملی در آغاز نیمه دوم توسط طارمی به گل رسید که به دلیل خطای محبی مردود اعلام شد. تا دقیقه ۷۰ این بازی، صحنه چندان جدی به روی دروازه ها رخ نداد تا اینکه بازیکن مورد مغضوب کی روش موفق به گلزنی شد. ارسال کرنر رامین رضاییان با ضربه سرکنعانی به گل اول بازی تبدیل شد تا یخ بازی آب شود.

فقط سه دقیقه بعد، ایران به گل دوم نیز رسید. ارسال میلاد محمدی از سمت چپ با نصیب جهانبخش شد و او با یک شوت یک ضرب، دروازه مشعل برشم را باز کرد. این گل دقیقا به همان شکل تکرار شد و این بار ارسال میلاد محمدی با شلیک تماشایی آزمون که روی هوا زده شد، به تور دروازه بوسه زد و ایران اختلاف را به عدد سه رساند.

گل چهارم نیز مشابه گل اول بود. باز هم ارسال کرنر رامین رضاییان به روی دروازه با ضربه سر محمدحسین کنعانی زادگان همراه شد و این مدافع پیش تاخته که به دلیل مصدومیت پورعلی گنجی وارد زمین مسابقه شده بود، توانست پیروزی تیم ملی را پر رنگ تر کند.

در نهایت نیز این بازی با پیروزی پر گل و تاریخی تیم ملی ایران با نتیجه چهار بر صفر به پایان رسید تا کی روش از تقابل دوباره با شاگردانش خاطرات خوبی به یاد نداشته باشد.

بازی فینال تورنمنت چهار جانبه اردن
سه‌شنبه: ۱۴۰۲/۷/۲۵ ؛ ساعت: ۲۱:۳۰
ورزشگاه: بین المللی اردن/  هزار تماشاگر
گروه داوری: احمد یعقوب اردنی / کمک‌ها: عمرو عجاج و قیس خمیس

ایرانترکیب ایران:
علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی‌گنجی(۵۳-محمدحسین کنعانی زادگان)، میلاد محمدی(۸۵-احسان حاج صفی)، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش(۸۷-مهرداد محمدی)، محمد محبی(۸۵-کریم انصاری فرد)، سامان قدوس(۸۶-محمدجواد حسین نژاد)، مهدی طارمی، سردار آزمون
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

قطرترکیب قطر:
مشعل برشم، احمد سهیل، طارق سلمان، عبدالعزیز حاتم، یوسف عبدالرزاق، محمد وعد(۴۶-مصطفی مشعل)، اکرم عفیف، همام الأمین، بسام الراوی، احمد فتحی و المعز علی
سرمربی: کارلوس کی روش

بولت سپاهاناخطار ها:

قطرقطر: کارت زرداحمد فتحی (۱۸) کارت زردالمعز علی عبدالله(۸۴)

ایرانایران: کارت زردعلیرضا بیرانوند (۲۶) کارت زردسعید عزت اللهی (۵۹)

انتهای خبر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی