شما اینجا هستید

اخبار » برگزاری نمایشگاهی با حضور ۵۰ قرارگاه برتر در هفته آینده

به گزارش نادی نیوز علی شاهیان نطنزی: سردار بابا احمدی، معاون بسیج مساجد و محلات گفت: قرارگاه های تحول محله با نام شهید سلیمانی با هدف پای کارآمدن ظرفیت های مردمی و با محوریت مساجد تشکیل و عملیاتی گردیده است. در این راستا نمایشگاهی باحضور ۵۰ قرارگاه محله اسلامی برتر از سراسر کشور در هفته آینده در تهران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نزدیک بودن ماه محرم الحرام وهمزمانی برپایی نمایشگاه عملکرد محلات اسلامی با آن، به استفاده از این فرصت و ظرفیت ارزشمند برای تحقق پیام عاشورا که همان ترویج فریضه‌ امر به معروف و نهی از منکر است، تأکید کرد.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از ماموریت‌های محوری و اساسی پایگاه‌های مقاومت بسیج، تحقق محله‌های مردم سالار اسلامی است، افزود: برای نیل به تحقق جامعه اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی و درک و فهم طلوع خورشید ولایت عظمی باید کار را از محله ها آغاز کنیم.

سردار بابا احمدی، ادامه دادتحقق محله های مردم سالار اسلامی، با راهبری و هدایت ائمه جماعات به عنوان امامان محله و با هم افزایی و همکاری همه ارکان مسجد اعم از هیئت امنا، خادمین، مسئولین کانونهای فرهنگی ورزشی، مؤسسات، هیئات مذهبی، که همه از بهترین بسیجیان در صحنه هستند، در دستور کار است.

وی بیان کرد: بسیجیان گرد هم می آیند و با دعوت و تشکیل قرارگاه‌های تحول محله با حضور منتخبینی از نخبگان، متنفذین، معتمدین محله، قرارگاه تحول محله را که مزین شده به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تشکیل می دهند.

معاون بسیج مساجد و محلات ادامه داد: این قرارگاه ها، نظام مسائل محله را در ابعاد و شئون مختلف احصا کرده و با بسیج ظرفیت های مردمی گره‌گشایی می‌کنند.

سردار بابا احمدی با تاکید بر این مطلب که این قرارگاهها در یک افق و چشم انداز ده ساله به ۵۰هزار قرارگاه افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: از آذرماه سال ۱۴۰۰ این قرارگاهها رسماً آغاز کرده اند و این طرح عظیم و سرنوشت ساز عملیاتی شده است، به گونه ای که امروز به ۱۹هزار و ۲۰۰قرارگاه رسیده است. در سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۳۰ قرارگاه عملیاتی شد و طوری برنامه ریزی شد که به لطف الهی در پنج ساله اول سند ده ساله راهبردی اعتلای بسیج از مجموع ۵۰ هزار قرارگاه، ۴۰هزار قرارگاه محقق گردد.

ایشان ادامه داد: اقدام مبارکی که در ایام پایانی ماه ذی‌الحجه و در آستانه ماه محرم الحرام شاهد آن هستیم، نشست تخصصی برگزیدگانی از قرارگاه های محلات اسلامی استانها و مسئولین و شخصیتهای کشوری و لشکری به ویژه دستگاههای متولی امر مسجد و محله است که با حضور هیئت عالی اندیشه ورز بسیج تشکیل و هدف اصلی آن تبادل تجربه و الگوسازی است.

معاون بسیج مساجد و محلات افزود: مسئولین دستگاههای مختلف، شخصیتهای کشوری و لشکری برای بازدید از این نمایشگاه دعوت اند، اقشار مختلف بسیج نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت، ضمن اینکه این بازدیدها باعث تشویق و ترغیب هرچه بیشتر بسیجیان و فرماندهان مجاهد در عرصه دفاع مقدس نرم می شوند می توانند با مشاوره و حمایت های خود موجبات اعتلای هرچه بیشتر این قرارگاه ها را فراهم سازند.

سردار بابا احمدی در پایان تاکید کرد: با همدلی و هم افزایی مردم و مسئولین، ضمن تحقق محله های مردم سالار اسلامی، گام های ارزشمندی در جهت تحقق جامعه اسلامی برداشته خواهد شد. ان شاءالله.
پایان/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی