شما اینجا هستید

اخبار » بقال و ساندویچی هم اینجا آپارتمان معامله می‌کنند!

 

به گزارش نادی نیوز، هیجانات مقطعی بازارهای موازی به شکل روزانه بر قیمت مسکن در شهر جدید پردیس تأثیر می‌گذارد. واسطه‌های ملکی در پردیس می‌گویند که دلالان قیمت آپارتمان‌های خود را با نوسانات بازارهای دیگر به‌روز می‌کنند و دائماً چرتکه می‌اندازند.

یکی از مشاوران املاک که در فاز ۸ پردیس فعالیت می‌کند درباره آخرین وضعیت این بازار به ایسنا گفت: با وجود رکودی که در بازار ملک وجود دارد قیمت خانه‌ها با نوسانات بازارهای دیگر مرتباً تغییر می‌کند. برخی مالکانِ پیگیر، روزانه به ما قیمت می‌دهند.

بعضی بخر و بفروش‌ها از نوسانات دیگر بازارها برای تحریک متقاضیان استفاده می‌کنند و از انواع و اقسام شگردها برای ایجاد هیجان به مشتری‌ها بهره می‌برند. اغلب مراجعه‌کنندگان این روزهای بنگاه‌های معاملات ملکی با تنش‌های ایجاد شده توسط دلالان آشنا هستند.

مالکان و بخر و بفروش‌ها بعضاً از این آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند. القای چشم‌انداز تورمی و تولید اضطراب مهم‌ترین اهرم برای مجاب کردن مشتری‌ها به خرید است.

کسانی که برای خرید آپارتمان به شهر جدید پردیس مراجعه می‌کنند به‌وضوح فضای دلالی را در این شهر می‌بینند. برخی کارشناسان و فعالان بازار ملک در پردیس می‌گویند که در هیچ جای ایران حتی مناطق شمالی تهران به‌اندازه پردیس، فضای دلالی مسکن وجود ندارد.

قیمت‌های پیشنهادی در فاز ۱۱ از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای واحدهای همکف تحویل آینده شروع می‌شود و به بالای ۲ میلیارد تومان برای واحدهای آماده می‌رسد. در فاز ۸ هم‌نرخ‌ها بین ۱.۳ تا ۲ میلیارد تومان متغیر است.

در پردیس، بیشتر از سوپرمارکت، بنگاه دیده می‌شود. انگار آنجا همه‌ی مناسبات بر روی بازار مسکن شکل‌گرفته است. ساندویچی و دست‌فروش و بقال هم در پردیس شغل دومشان واسطه‌گری املاک است. اغلب هم با آب‌وتاب از هوای پاک پردیس و نزدیکی‌اش به تهران سخن می‌گویند.

گشتی در شهر می‌زنم. خبری از همهمه و شلوغی و رفت‌وآمدی که در تهران می‌بینیم نیست. کمبود مدرسه و درمانگاه و پارک و پاساژ و دیگر زیرساخت‌های زندگی شهری هم محسوس است. اما رونق معمول شب عید بازار مسکن در اینجا زودتر از تهران آغاز شده است. هزاران واحد خالی در پردیس وجود دارد که بعضی واسطه‌ها برای یافتن مشتری به‌قول‌معروف سرودست می‌شکنند. مشتری نیست، آپارتمان هست، زیاد هم هست و بسیاری از بلوک‌ها سال‌هاست نیمه‌کاره رها  شده؛ بنابراین برای خرید واحدهای نیمه‌کاره باید مقداری احتیاط کرد.

خودم را به‌عنوان مشتری معرفی می‌کنم و با یکی از مشاوران املاک منصف درباره وضعیت این روزهای بازار مسکن پردیس و چشم‌انداز آینده آن به گفت‌وگو می‌نشینم. از کسادی معاملات گلایه می‌کند و می‌گوید که درعین‌حال ظرف ۱۰ روز اخیر قیمت‌ها تا ۳۰۰ میلیون تومان بالا رفته که به نظر من حباب است. توصیه کرد فعلاً دست نگه دارم و خرید نکنم؛ چون پردیس از این بالا و پایین‌ها زیاد به خود دیده است/ ایسنا.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی