شما اینجا هستید

اجتماعی » تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

 به گزارش تهران پارسه به نقل از مهر و شبکه العربیه، دولت آمریکا با پیش کشیدن ادعاهای حقوق بشری دور تازه‌ای از تحریم‌ها را علیه فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وضع کرد.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی امروز دوشنبه در توجیه تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی مدعی شد: مردم ایران شایسته بهره‌مندی از آزادی بیان، بدون تهدید به انتقام جویی خشونت آمیز و سانسور هستند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در ادامه ادعاهایش افزود که آمریکا در کنار متحدان و شرکای کلیدی خود از جمله انگلیس، به اقدام علیه کسانی که مسئول سرکوب خشونت‌آمیز و سانسور در ایران هستند، ادامه خواهد داد.

دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، چند مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار می‌دهد. بنا به اعلام وزارت خزانه داری آمریکا پرویز آبسالان، امان الله گشتاسبی، احمد خادم سید الشهدا، ۳ تن از فرماندهان سپاه، سلمان آدینه وند از فرماندهان انتظامی و سید محمد امین آقا میری، دبیر شورای عالی فضای مجازی در فهرست تحریم قرار گرفتند.

این اولین بار نیست که دولت آمریکا با بهانه جستن از ادعاهای حقوق بشری تحریم‌هایی را علیه مقامات جمهوری اسلامی وضع می‌کند.

وزارت خارجه انگلیس نیز امروز در بیانیه‌ای در ادامه اقدامات خصمانه و مداخله در امور داخلی ایران، چهار تن از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به بهانه «نقض حقوق بشر» تحریم کرد.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرده که این تحریم‌ها با هماهنگی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه تهران اعمال شده است.

جمهوری اسلامی همواره اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه مقامات و نهادهای ایرانی را قویاً محکوم کرده و آن را نقض حقوق بین‌الملل و مصداق بارز مداخله در امور داخلی خود خوانده است.

 انتهای خبر/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی