شما اینجا هستید

آذربایجان شرقی » تراکتور- پرسپولیس؛ دوئل گل محمدی با خمز در تبریز/ ذوب آهن- سپاهان؛ دربی اصفهان در فولاد شهر

به گزارش نادی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران: در ادامه مسابقات هفته دوم لیگ برتر فوتبال ۵ دیدار  امروز (روز چهارشنبه) برگزار می‌شود. در حساس‌ترین بازی ها، تیم پرسپولیس به مصاف تیم تراکتور می‌رود و ۲ دربی در اصفهان و اهواز برگزار می‌شود.

تراکتورتبریز- پرسپولیس / روز چهارشنبه ساعت۱۸:۴۵

حساس‌ترین بازی هفته دوم لیگ برتر فوتبال بین تیم‌های فوتبال تراکتور و پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می‌شود.
تیم فوتبال تراکتور در هفته اول لیگ برتر فوتبال  برابر تیم سپاهان شکست سنگینی متحمل شد و پاکو خمز سرمربی این تیم بعد از بازی مدعی شد که تیم مدنظرش را نبسته است.

 سرخپوشان تبریزی قصد دارند با حمایت هواداران پرشور خود از سد تیم پرسپولیس عبور کنند تا باخت هفته قبل را جبران کرده و اولین برد فصل جدید را در حضور طرفداران خود جشن بگیرند.

بازی تراکتور و پرسپولیس همیشه با مسائل حاشیه‌ای مواجه است و اتفاقات تلخی ۲، ۳ فصل پیش در ورزشگاه یادگار امام تبریز رخ داد و به دلیل پرتاب سنگ از سوی تماشاگران تراکتور نیمه کاره ماند و در نهایت کمیته انضباطی رای به ۳ بر صفر شدن بازی به نفع پرسپولیس را داد. با توجه به اینکه ناظر ویژه‌ای اف سی قرار است این دیدار را از نزدیک نظاره گر کند به همین علت باید هواداران  تراکتور مراقب حرکات خود باشند که رفتار آن‌ها در میزبانی تیمشان در لیگ قهرمانان آسیا تعیین کننده است.

تیم تراکتور را شعبه دوم پرسپولیس می‌دانند چرا که شجاع خلیل زاده، سیامک نعمتی، محمد نادری، سعید آقایی و مهدی شیری سابقه بازی در تیم پرسپولیس دارند و همه آن‌ها انگیزه زیادی دارند تا توانایی خود را به یحیی گل محمدی نشان بدهند.

صفا هادی بازیکن عراقی تراکتور به خاطر اخراج در بازی هفته قبل برابر تراکتور نمی‌تواند تیمش را در بازی با پرسپولیس همراهی کند.

گل محمدی فصل گذشته در تقابل با مربی اسپانیایی تراکتور توانست تیم خمز را شکست بدهد و اکنون هم این مربی می‌خواهد برابر خمز به برتری برسد تا یکی از حریفان اصلی خود را شکست بدهد. در آن طرف، تیم تراکتور در آخرین بازی خود با این تیم شکست خورده و این تیم می‌خواهد با گرفتن انتقام شکست بازی قبل به جدول لیگ برگردد.

 تیم‌های پرسپولیس و تراکتور تا به حال ۵۳ بار مقابل هم ایستاده‌اند که سهم پرسپولیس ۲۶ و تراکتور ۱۱ برتری بوده و ۱۶ بازی با تساوی به پایان رسیده است. باید دید این بار چه نتیجه‌ای میان دو تیم سرخپوش ایران رقم خواهد خورد.

شمس آذر قزوین- هوادار تهران/ روز چهارشنبه ساعت ۱۹:۳۰

تیم‌های شمس آذر و هوادار برای نخستین مرتبه در تاریخ لیگ برتر فوتبال به مصاف یکدیگر می‌روند.

تیم فوتبال شمس آذر قزوین در اولین بازی خود در لیگ برتر فوتبال برد را با تساوی برابر استقلال خوزستان عوض کرد و یک امتیازدر خارج از خانه به دست آورد.

البته تیم شمس آذر به علت استفاده از بازیکنی به نام مجتبی حسینی با کارت پایان خدمت جعلی در بازی‌های فصل گذشته لیگ دسته یک با شکایت  باشگاه شهرداری همدان  ۳ امتیاز دیگر از این تیم کسر شد تا شاگردان دقیقی با -۵ امتیاز هفته دوم را شروع کنند.

البته باشگاه شهرداری همدان از شکایتش انصراف داد، اما باید این موضوع در کمیته استیناف بررسی شود و مدیران  باشگاه شمس آذر امیدوارند ۳ امتیاز کسر شده به این تیم برگردد.

شاگردان سعید دقیقی قصد دارند با برد بازی خانگی برابر تیم هوادار بتوانند امتیازات منفی خود را به صفر برسانند و امیدوار باشند که در هفته‌های بعدی از انتهای جدول جدا شوند.

در آن طرف، تیم هوادار در نخستین بازی خانگی خود برابر تیم مس رفسنجان به تساوی دست یافت و این تیم می‌خواهد  برابر تیم تازه وارد شمس آذر به برتری دست یابد تا دست پر به تهران برگردد.

محمود فکری سرمربی هوادار فصل گذشته هدایت تیم سایپا در لیگ دسته یک را برعهده داشت و تیمش با  ۴ گل برابر تیم شمس آذر شکست خورد و اکنون  فکری به دنبال انتقام گیری از این تیم است.

مس رفسنجان- نساجی مازندران/ روز چهارشنبه ساعت ۲۰

تیم فوتبال مس رفسنجان در اولین بازی خارج از خانه خود در لیگ برتر فوتبال به تساوی بدون گل برابر تیم هوادار دست یافت.

شاگردان الهامی می‌خواهند از میزبانی خود در بازی با نساجی بهره ببرند و با برد در این بازی به جدول لیگ برگردند.

تیم مس رفسنجان هم “منتظر محمد “بازیکن عراقی استقلال را به صورت قرضی جذب کرد و علاوه بر این، جلال الدین علی محمدی کاپیتان فصل گذشته سپاهان هم به خدمت گرفتند.

در آن طرف، تیم نساجی مازندران هفته گذشته در ورزشگاه خانگی خود برابر تیم پیکان متوقف شد و اکنون این تیم شمالی می‌خواهد دست پر از رفسنجان برگردد، اما کار سختی پیش رو دارد.

جدال ساکت الهامی و مهدی رحمتی در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود چرا که این ۲ مربی در فینال ۲ فصل قبل جام حذفی با هم درگیری لفظی پیدا کردند و این بار در ۲ تیم متفاوت به هم رسیدند. علاوه بر این، هر ۲ مربی استقلالی هستند و جزو گزینه‌های سرمربیگری آبی پوشان در فصل جاری بودند.

البته مهدی رحمتی سرمربی نساجی به علت محرومیت نمی‌تواند روی نیمکت تیمش بنشیند و باید از روی سکو‌ها نظاره گر بازی تیمش باشد.

ذوب آهن- سپاهان/ روز چهارشنبه ساعت ۲۱

دربی اصفهان بین تیم‌های فوتبال ذوب آهن و سپاهان در ورزشگاه فولاد شهر برگزار می‌شود.

تیم ذوب آهن میزبان دربی اصفهان است به همین علت فقط ۱۰ درصد ظرفیت ورزشگاه فولاد شهر را به سپاهانی‌ها داده  و همین موضوع حاشیه‌هایی را به وجود آورده است. البته سپاهانی‌ها گفتند که به بلیت فروشی بازی دربی اعتراضی نداریم.

هر ۲ تیم اصفهانی اولین بازی خود در لیگ برتر فوتبال را با پیروزی پشت سرگذاشتند، اما ذوبی‌ها به اندازه حریف اصفهانی خود بازیکنان مطرح و شاخص در اختیار ندارند.

شاگردان محمد ربیعی می‌خواهند از میزبانی خود در دربی اصفهان بهره ببرند و از سد طلایی پوشان اصفهانی عبور کنند، اما کار سختی مقابل ستاره‌های حریف دارند.

کمال کامیابی نیا هافبک تیم فوتبال ذوب آهن هم به علت مصدومیت نیم تواند تیمش را در دربی اصفهان همراهی کند.

در آن طرف، طلایی پوشان اصفهانی هفته قبل با یک بازی هجومی توانستند ۳ گل به تراکتور بزنند و آن‌ها می‌خواهند دومین برد خود را در دربی اصفهان کسب کنند و کار سختی پیش رو ندارند.

تراکتوری‌ها بعد از بازی با سپاهان هفته گذشته انتقاداتی  از شرایط چمن ورزشگاه نقش جهان مطرح کردند، اما سلیمی  مدیر سپاهان اعلام کرد که قرار است چمن هیبریدی را برای نقش جهان در نظر بگیرند تا در فصل سرد چمن فوق العاده با کیفیتی داشته باشند.

امید نورافکن و محمد کریمی به علت مصدومیت و نیلسون جونیورباربوسا مدافع برزیلی به علت محرومیت قادر به همراهی تیم سپاهان در دربی اصفهان نیستند.

جدال مورایس و محمد ربیعی در دربی اصفهان جذاب و دیدنی خواهد بود.

فولاد خوزستان- صنعت نفت آبادان / روز چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰

دربی جنوب بین تیم‌های فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار می‌شود.

هر ۲ تیم نخستین بازی خود در لیگ برتر فوتبال را با باخت شروع کردند. تیم فولاد خوزستان برابر تیم گل گهر سیرجان ۳ گل دریافت کرد و از آن طرف، تیم صنعت نفت آبادان هم همانند حریف خود برابر استقلال ۳ گل خورد و اکنون آن‌ها به دنبال جبران مافات هستند.

علیرضا منصوریان برخلاف ویسی در اهواز بین هواداران محبوبیت ندارد و اگر این مربی در دربی جنوب به موفقیت نرسد شاید طرفداران خواستار برکناری او شوند.

برنامه بازی‌های هفته دوم مسابقات لیگ برتر فوتبال

پنج شنبه ۲۶ مرداد ماه

استقلال- ملوان بندرانزلی- ساعت ۱۹:۳۰- ورزشگاه آزادی

 انتهای خبر/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی