شما اینجا هستید

اخبار » تیم منتخب هفته اول لیگ برتر

به گزارش نادی نیوز به نقل از ورزش 3 : رقابت‌های هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران با جذابیت زیادی همراه بود که سه تیم بالانشین فصل قبل (پرسپولیس، سپاهان و استقلال) با عبور از سد رقبای خود فصل را آغاز کردند و توانستند سه امتیاز حساس در شروع کارشان بگیرند که در این بین، طلایی پوشان در یک رقابت سخت‌تر نسبت به دیگر مدعیان توانست برد ارزشمندی به دست بیاورد.

سپاهان در ورزشگاه نقش جهان توانست کار بزرگی انجام دهد و مقابل تیم پرستاره تراکتور به پیروزی سه بر یک دست پیدا کند و با این عملکرد چهار بازیکن در تیم منتخب داشته باشد، اما استقلال هم با ارائه یک نمایش درخشان در نخستین بازی با هدایت جواد نکونام در گرمای آبادان و برتری سه بر صفر، در قامت یک مدعی ظاهر شد تا به تعداد گل‌هایش، نماینده در جمع برترین‌ها به خود اختصاص بدهد.

گل‌گهر سیرجان نیز فصل را عالی شروع کرد و به برد سه گله مقابل فولاد خوزستان دست یافت تا دو بازیکن در بین ۱۱ نفر برتر هفته داشته باشد و در نهایت هم یک بازیکن از تیم‌های برنده پرسپولیس و ذوب‌آهن انتخاب شدند.

مهارتوپدروازه‌بان

محمدرضا اخباری (گل‌گهر)
هفته اول لیگ برتر با کلین‌شیت پنج گلر شاخص لیگ برتر همراه بود که تمام آنها نمایش‌های درخشانی داشتند و در کسب امتیاز برای تیم‌های خود موثر بودند که با وجود شایستگی همه، محمدرضا اخباری توانست با دو سیو روی شوت مهاجمان فولاد مانع از فروپاشی دروازه گل‌گهر شود. او در نخستین بازی خود در سیرجان خوش‌شانس بود که شوت سعید واسعی پس از برخورد به هر دو تیرک تبدیل به گل نشد، ولی در ریباند توانست ضربه ساسان انصاری را دفع کند و در نیمه دوم هم شوت تماشایی محمد عباس‌زاده را با شیرجه بلند راهی کرنر کرد. اخباری با این دو واکنش جلوتر از سایر گلرهای این هفته به تیم رسید.

1907927

دفاعمدافعان

محمد دانشگر (سپاهان)
کمتر کسی تصور می‌کرد از بین ۲۲ ستاره شاخص در شروع دیدار سپاهان و تراکتور که تقریبا نیمی از آنها بمب‌های نقل و انتقالات بودند، محمد دانشگر بتواند در دو گل نقش داشته باشد. دومین فصلِ دوری از استقلال به بهترین شکل برای او آغاز شد و در کنار نمایش مطمئن در فاز دفاعی، با دو پاس بلند استثنایی کار را برای سپاهان درآورد. دانشگر در دقیقه ۱۱ با یک پاس بلند، پشت دفاع تراکتور را نشانه رفت و فرشاد احمدزاده را در موقعیت فرار گذاشت تا او به شهریار پاس گل بدهد و در نیمه دوم نیز دوباره با یک پاس بلند دیدنی کاری کرد تا رضا شکاری گلزنی داشته باشد و جلوتر از هافبک‌های خلاق سپاهان، نامش را به‌عنوان یک پاسور جدید مطرح کند.

1907802

صالح حردانی (استقلال)
مدافع راست رامهرمزی استقلال، امروز برابر همشهری خود نمایش درخشانی داشت. او با وجود قد کوتاه خود توانست با عملکردی بی‌نقص در سمت راست خط دفاعی، روی ارسال‌های بلند بازیکنان نفت به سمت چپ خط حمله‌شان، موفق عمل کند و البته شاهکار او روی گل سوم تیمش به وقوع پیوست؛ زمانی که او از میانه زمین توپ را ربود و با یک دریبل دوطرفه آن را جلو برد و در ادامه پس از رسیدن به محوطه جریمه با یک ضربه محکم تور دروازه صنعت نفت را لرزاند. گلی که ما را یاد گل او در دیدار حساس فولاد برابر العین می‌اندازد؛ باز هم یک شادی تکراری پس از گل، باز هم در آغوش نکونام.

1907910

سید ابوالفضل جلالی (استقلال)
ابوالفضل جلالی در آخرین دیدار از نخستین هفته لیگ برتر توانست عملکرد خیره‌کننده‌ای از خود برجای بگذارد. جلالی که روی گل اول تیمش هم موثر بود و پرتاب اوت او پس از یک کش و قوس توسط رضاوند به گل نخست آبی‌ها تبدیل شد، با سانتری تماشایی در دقیقه ۴۶ پایه‌گذار گل دوم تیمش بود. سانتری که در ادامه با ضربه سر امیرارسلان مطهری همراه شد تا استقلال در ابتدای نیمه دوم اختلاف را به عدد دو برساند. او البته در دقیقه ۷۰ نیز با یک سوپرسیو دیدنی با سر خود، باعث شد تا ضربه خطرناک مهاجم صنعت نفت در آستانه ورود به دروازه تغییر مسیر داده و راهی کرنر شود. این شروع درخشان جلالی این نوید را به نکونام می‌دهد که خیالش از حضور اقلا یک و البته دو  دفاع چپ مطمئن، راحت باشد.

1907850

هافبکهافبک‌های دفاعی

علیرضا علیزاده (گل‌گهر)
بازیکنی که حضور در اردوی تیم ایران را در تعطیلات تجربه کرد و  یک بازی ملی هم انجام داد، در شروع دوباره فصل خودنمایی داشت. علیزاده که طی سالیان اخیر یکی از بهترین‌های گل‌گهر بوده، لیگ ۲۳ را نیز با گلزنی مقابل فولاد خوزستان آغاز کرد تا نشان بدهد در کنار نمایش جنگنده و پرتلاش در میانه زمین، می‌تواند در فاز هجومی نیز تیمش را کمک کند. با اینکه فولاد خوزستان شکل کاملی از نفراتش را نداشت و از خارجی‌ها استفاده نمی‌کرد، این بازیکن گل‌گهر در میانه زمین پرتلاش ظاهر شد و در کنار توپ‌گیری و گردش بازی برای تیمش، با گلزنی بازی خود را به چشم آورد.

1907928

رضا اسدی (سپاهان)
تا چند ساعت مانده به شروع حساس‌ترین بازی هفته مشخص نبود مجوز بازی برای سپاهان را دارد یا نه، اما در ترکیب مورایس قرار گرفت، ولی برخلاف سال گذشته از دروازه حریف خیلی دور شد. رضا اسدی که سال قبل در راس خط حمله تراکتور بود، در اولین بازی فصل مقابل تیم فصل گذشته‌اش به‌عنوان هافبک دفاعی استفاده شد که توانست در همین پست هم درخشان ظاهر شود و در کنار اینکه میدان‌داری می‌کند، گل هم بزند. اسدی که سال قبل یکی از بهترین گلزنان لیگ برتر بود، فصل جدید را هم موفقیت‌آمیز آغاز کرد و در تقابل با تراکتور، گل دوم سپاهان را روی پاس در عرض شکاری زد تا هم در وسط زمین هم در خط حمله موفق ظاهر شده باشد.

1907768

هافبکهافبک میانی

سروش رفیعی (پرسپولیس)
او که فصل پیش در ۱۰ بازی‌ پایانی فصل در سال جدید به ترکیب اصلی سرخ‌ها اضافه شده بود، تاثیر بسیار زیادی در دبل قهرمانی تاریخی تیمش ایفا کرد. حالا سروش فرم ایده‌آل فصل گذشته خود را به لیگ بیست و سوم آورده و موفق شد اولین پاس گل فصل پرسپولیس را به علی نعمتی بدهد. این پاس گل برای پرسپولیس سه امتیازی بود. او فارغ از این پاس گل در باقی دقایق حضورش در زمین نیز موثر بود و با یک بدن روی فرم بار اصلی بازی‌سازی پرسپولیس را به دوش می‌کشید. او در این بازی با حداقل اشتباه ممکن ظاهر شد تا در ترکیب منتخب هفته اول ورزش سه جای بگیرد.

1907255

وینگروینگرها

رضا شکاری (سپاهان)
انگار بلد بود از همین شروع فصل و اولین بازی، آن هم مقابل تراکتور، چطور خودش را مقابل هواداران پرشور سپاهان نشان بدهد. رضا شکاری که فشار زیادی بخاطر رضایت‌نامه 15 میلیاردی تحمل می‌کرد و با پیراهن زرد وارد لیگ برتر شد، به بهترین شکل در قلب تماشاگران سپاهان جای گرفت و مهره خطرناکی در خط حمله این تیم نشان داد. رضا شکاری در زمانی که تراکتور برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد، با فرار سریع از جناح چپ، پاس گل دوم را به رضا اسدی داد و در نیمه دوم هم بازی از تب و تاب افتاده بود، پاس بلند محمد دانشگر را با یک ضربه سر هوشمندانه از بالای سر حسین پورحمیدی عبور داد و تبدیل به گل کرد تا نقش مهمی در نخستین برد فصل تیمش داشته باشد.

1907931

محمدجواد محمدی (ذوب‌آهن)
از پیچ و تاب‌های بسیاری گذشته که امروز پیراهن ذوب آهن را بر تن کند. او در دیدار مقابل ملوان، ستاره بی چون و چرای تیمش لقب گرفت و عامل کسب ۳ امتیازی که برای تیم ربیعی بسیاری کلیدی خواهد بود. ذوب در هفته‌های آینده با حریفان قدرتمند لیگ، سپاهان و پرسپولیس بازی دارد و با توجه به اینکه تیم تازه‌ای در اصفهان تشکیل شده، این ۳ امتیاز قیمت بسیار بالایی برای سبزپوشان خواهد داشت. در کسب این موفقیت اسم مهاجم سابق هوادار و یکی از اولین خریدهای فصل، محمدجواد محمدی را باید ویژه بنویسم. بازیکنی پرتلاش و دونده که خیلی وقت است در سطح اول فوتبال ایران حضور دارد، آن هم در شرایطی که وفتی جوان‌تر و تر و فرزتر بود آنقدر او را ندیدند که مجبور شد به کارون اهواز خرمشهر برود. چه خوب که او خودش را پیدا کرده و در لیگ حضور دارد و اینجور با انرژی و مخلص بازی می‌کند.

1907929

مهاجممهاجمان

امیرارسلان مطهری (استقلال)
گیتارزن مشهور استقلالی‌ها که مورد اعتماد جواد نکونام و از ابتدای بازی به‌عنوان رهبر خط حمله آبی‌ها بود توانست نمایش تحسین برانگیزی را در این پست داشته باشد او روی توپ‌های هوایی بخوبی داشت و در چندین صحنه سایش توپ با سر او منجر به این شد بازیکنان کناری استقلال بتوانند از فضاهای ایجاد شده استفاده کنند. البته مهمترین اثرگذاری مطهری در ابتدای نیم دوم بود که توانست با یک ضربه سر تماشایی روی ارسال بی‌نقص ابوالفضل جلالی، گل دوم استقلال و اولین گل خود در فصل جدید را به ثمر برساند تا آب سردی باشد بر پیکر عبدالله ویسی و صنعت نفت آبادان.

1907843

شهریار مغانلو (سپاهان)
اگر شما آقای گل یک دوره از لیگ برتر ایران باشید یعنی باز هم فقط برای کفش طلا بازی خواهید کرد. به خصوص اگر اسمتان شهریار باشد و بدنتان طوری که کمی هم شما را یاد علی دایی بیندازد. در این صورت ردخور ندارد که مغانلو بودنتان معطوف به همان یکی، دو سال گذشته نخواهد بود و اشتهایتان را مقابل تیمی به نمایش می‌گذارید که یک‌بار تا آستانه پیوستن به آن هم رفته‌اید. شهریار مغانلو که با وجود پیشنهاداتی خوب در سپاهان ماند، شروع‌کننده پیروزی بزرگ سپاهان در دیدار مقابل تراکتور بود‌ و یکی از بهترین بازیکنان تیمش در این مسابقه‌ای که کمی برای دبل کردن بد آورد. او باارزش‌ترین مهاجم فعلی لیگ فوتبال ایران است و شاید مهره تعیین‌کننده قهرمانی این فصل‌ بازیکنی با شایستگی کامل برای حضور در تیم هفته.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی