شما اینجا هستید

اجتماعی » سفر به مصر از مهر ماه برقرار خواهد شد

به گزارش نادی نیوز به نقل از ایلنا، دیدن اهرام مصر، اسکندریه، مومیایی‌ها، ابوالهول، قاهره و… از جمله دلایلی‌ست که ایرانی‌ها را بر آن می‌دارد تا به محض برقرار شدن مسیر سفر به مصر، به این مقصد سفر کنند. البته که ۹۰ درصد مردم این کشور مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت می‌کنند. مصر، علاوه بر همسایگی با لیبی و سودان، با دریای سرخ از غرب و دریای مدیترانه از شمال مجاورت دارد.

با وجود علاقه زیادی که برای سفر به مصر در میان ایرانی‌ها وجود دارد اما طی سال‌های گذشته به دلایلی امکان برقراری سفر و گردشگری بین دو کشور ایران و مصر وجود نداشت و صدور ویزای مصر برای گردشگران ایرانی انجام نمی‌شد. چند سال پیش امکان صدور ویزا برای ایرانی‌ها توسط مصر ایجاد شد که خیلی طول نکشید و در عرض کمتر از یک سال یعنی در تابستان سال ۱۳۹۲ صدور ویزای کشور مصر برای ایرانیان مجددا لغو شد.

با این وجود این روزها با برقراری ارتباطات چند سویه بین ایران، عربستان و مصر، فعالان گردشگری از گسترش زمینه‌های گردشگری و سفر بین ایران و مصر خبر دادند. چندی پیش حرمت‌الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران) از برقراری سفرهای ایران به مصر و انجام پرواز نمادین به قاهره سخن گفت. هرچند در ابتدای امر تنها امکان سفر به یکی از مقاصد گردشگری مصر شرم‌الشیخ فراهم شده بود که بیشتر در حوزه گردشگری سواحل می‌گنجد اما قطعا جذابترین مقصد در مصر برای ایرانی‌ها قاهره و دیدن اهرام ثلاثه است. در این میان رفیعی از انجام رایزنی‌های بیشتر با بخش گردشگری مصر خبر داد و به ایلنا گفت: هفته گذشته به مصر و قاهره سفر کردیم و قرارداد و تفاهم‌نامه را با بخش گردشگری مصر امضا کردیم. بر این اساس بازدید از اهرام ثلاثه، زینبیه، قاهره، اسکندریه و… فراهم خواهد شد و فقط شرم‌الشیخ در میان گزینه‌های سفر به مصر نخواهد بود بلکه سایر مقاصد نیز قابل بازدید برای ایرانی‌ها خواهد بود.

او ادامه داد: قرارداد و تفاهم نامه ما با کشور مصر است و هیچ مشکلی بابت اجرایی کردن آن نخواهیم داشت. البته هنوز چالش‌هایی از سوی مسئولان دولتی مطرح است و از این رو ممکن است برقراری این سفرها کمی زمانبر شود.

به گفته رفیعی، به زودی و تا یک ماه آینده امکان پروازها و سفر ایرانیان به مصر فراهم خواهد بود. احتمالا طی یکی دو روز آینده فعالان گردشگری مصر به ایران سفر خواهند کرد تا درخصوص نرخ‌ها و آماده‌سازی بسته سفر به تفاهم برسیم. تلاش ما آن است تا بتوانیم با وجود آنکه کشور مصر از کشوری مانند ترکیه دورتر است اما قیمت بسته تور، از پکیج‌های رایجی که به کشورهای دیگر می‌رویم که نزدیک و چه دور، قیمت مناسب‌تر شود.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران یادآور شد: به نوعی می‌توان گفت نرخ سفر به مصر کمتر از ۲۰ میلیون تومان نمی‌شود اما سعی‌مان آن است تا نرخ‌ها را کمتر کنیم و فکر می‌کنم قیمت تور یک هفته‌ای به مصر از تور یک هفته‌ای به ترکیه کمتر شود و در قراردادی که ما امضا کرده‌ایم بیشتر مقاصد مصر وجود دارد.

او درخصوص صدور ویزای مصر برای گردشگران ایرانی نیز گفت: هرچند ویزا فرودگاهی صادر نخواهد شد اما در تفاهم نامه، ذکر شده که طرف مصری موظف است که برای گردشگران ایرانی ویزا صادر کند. این سفرها از مهر ماه برقرار خواهد شد. / انتهای پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی