شما اینجا هستید

اجتماعی » شهدا میهن‌پرستان واقعی تاریخ ایران هستند

به گزارش نادی نیوز: سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی عصر در آیین افتتاحیه کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان در سالن گلستان شهدا اظهار داشت: کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی پس از دفاع مقدس است که این رویداد برای استان اصفهان از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت است.

وی افزود: اصفهان در دوران دفاع مقدس و ۱۰ سال اول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگین انگشتری مقاومت ایران شناخته می‌شود.
سردار سلیمانی بیان داشت: نسل جوان گام دومی می‌بایست برای این رویداد بزرگ فرهنگی با تکیه بر تجربه رزمندگان و بازماندگان دوران دفاع مقدس برنامه ریزی کند. این اجلاسیه دعوتی است برای هنرمندان، جوانان، دلسوزان، اندیشمندان، سازندگان فیلم‌های سینمایی، تهیه‌کنندگان و کارگردانان، بازیگران و کارگردانان تئاتر، نویسندگان رمان، نگارگران، نقاشان، موسیقی‌دانان، اهالی هنرهای دستی و تجسمی، سازندگان مستندهای تلویزیونی، فعالان فضای مجازی، اصحاب رسانه و کنشگران اجتماعی تا در این رویداد بزرگ فرهنگی مشارکت کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ملت بزرگ ایران در بزرگ‌ترین انقلاب دوران معاصر سبب یک تحول بزرگ تاریخی شد. آمریکا تلاش می‌کند کسانی که بزرگ‌ترین خیانت‌ها را به ملت ایران کرده‌اند را میهمن‌پرست معرفی کند.
وی افزود: در ۲۰۰ سال گذشته هرگاه جنگی علیه کشور ما شکل گرفت بخش‌های مهمی از کشور ما جدا شد و اسناد دوران رضاخان و دربار پهلوی نشان می‌دهد رضاخان دستور تسلیم به ارتش ۱۲۵ هزار نفری خود داده است.

سردار سلیمانی گفت: اگر رقابت بین روسیه و انگلیس نبود شاید کشور ایران به این سادگی از دست متفقین آزاد نمی‌شد. ملت ایران نزدیک قله قرار دارد و جاهایی که با مشکل مواجه هستیم همان جایی‌است که از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله گرفته‌ایم. ما باید جهادی عظیم در معرفی فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی دفاع مقدس و شهدا آغاز کنیم.
این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: باید با تولید محتواهای فرهنگی و استفاده از فضای مجازی بتوانیم این ستارگان درخشان را به دنیا و نسل امروز معرفی کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی