شما اینجا هستید

اخبار » قلعه‌نویی: آن‌قدر که به ما حمله شد به منچسترسیتیِ گواردیولا نشد/ کنعانی‌زادگان شوخی کرده است!

 خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه‌نویی درباره دیدارهای پیش‌ِروی تیم ملی فوتبال ایران مقابل هنگ‌کنگ و ازبکستان در مرحله اول انتخابی جام جهانی و درخواستش برای تعویق هفته دهم لیگ برتر، گفت: هیچ مسابقه‌ای ساده نیست. اگر نتایج را در اروپا و آسیا دنبال کرده باشید، می‌بینید همه بازی‌ها سخت است. روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان سازمان لیگ برگزار کردیم و صحبت‌هایی انجام شد و قرار است خبر بدهند. فاصله ۲۱ تا ۲۵ آبان ماه کم است و بازیکنان سه، چهار روز یک بار بازی می‌کنند و زمین‌ها نیز مساعد نیست.

وی در مورد اینکه امکان دارد بازی‌های هفته دهم به تعویق بیفتد، تصریح کرد: روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد و اگر نتیجه‌اش را بگویند اعلام می‌کنیم. در جلسات قبلی قرار بود بازیکنان را ۲۰ آبان به ما تحویل دهند، تیم ملی بزرگسالان یک دقیقه هم بازی‌ها را عقب نینداخته است، بازی‌هایی که به تعویق افتاد به‌خاطر تیم امید و بازی یک تیم باشگاهی بود. چون خودم سرمربی تیم‌ باشگاهی بودم شرایط مربیان را در نظر گرفتم تا تیم‌ها در شرایط مسابقه باشند، فشردگی مسابقات و فاصله کم بازی‌ها به ما لطمه می‌زند.

سرمربی تیم ملی در خصوص واکنش ورزشکاران رشته‌های مختلف به اظهارات محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع ملی‌پوش پرسپولیس که گفته بود «خودرویَش ۱۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد» گفت: بهتر است دیگر به این موضوعات نپردازیم، باید حق همه رشته‌ها را بدهیم. فوتبالیست‌ها کار بسیار بزرگی مثل صعود به جام جهانی کردند، این کار سخت است، قهرمانان المپیک نیز ریاضت و زحمت می‌کشند و اگر حرفی زدند برای خودشان بوده و نخواستند خودشان را با فوتبالیست‌ها در کفه ترازو قرار دهند، کنعانی‌زادگان حرفی زد که از باب شوخی بود ولی دوستان طور دیگری برداشت کردند، باید به همه رشته‌ها نگاه ویژه شود، ژاپن یک‌بُعدی حرکت نکرد و در بازی‌های آسیایی نشان داد چقدر پیشرفت کرده است، بنابراین، به همه رشته‌ها به‌اندازه خودشان بها داده شود. اگر دوستان حرفی زدند به‌خاطر زحمات و مقام‌های جهانی است که کمتر به آنها توجه می‌شود.

قلعه‌نویی در رابطه با درخواست اعضای کادر فنی برای حمایت از تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا خاطرنشان کرد: ۵ بازی انجام دادیم که ۴ دیدار بیرون از خانه بود، دو فینال داشتیم که هر دو را بردیم و فقط یک گل خوردیم اما ببینید چقدر به ما حمله شد، این حمله‌ها درست تداعی‌کننده سال ۲۰۰۶ است، ما در ۵ بازی یک گل خوردیم، آن‌قدر که به ما حمله شد به منچسترسیتی گواردیولا که سال گذشته همه جام‌ها را برد و امسال دو، سه هفته نتیجه نگرفت، حمله نشد! برمی‌گردیم به سال ۲۰۰۶، به آن دادگاه و مقاله‌ها که به‌نوعی دوباره تداعی می‌شود، از دوستان می‌خواهم به فکر مملکت باشند، زدن قلعه‌نویی از سال ۲۰۰۶ بس است!

وی افزود: خودمان می‌دانیم مقابل اردن اشتباه داشتیم اما آمار را نیز ببینید، همین اردن که ما را با همه ستاره‌های‌مان برده است، این تیم را در کشورش با اختلاف دو گل بردیم، آیا این انتقادها غیرطبیعی نیست؟ وقتی بحث دوندگی بازیکنان را دیدیم، بالا بود ولی اشتباهات و ایراداتی داشتیم. هیچ تیم و بازیکنی در دنیا نمی‌تواند ۳۰ بازی را یک مدل انجام دهد، شرایط چمن خوب نبود و یکی دو بازیکن ما اشتباهات فردی داشتند.

قلعه‌نویی یادآور شد: ازبکستان و قطر تیم‌های بزرگی هستند و در جام ملت‌ها این را خواهید دید. از سال ۲۰۰۶ هر چقدر می‌خواستید دادگاهی و حمله کردید، حالا به‌خاطر جام ملت‌های آسیا به تیم ملی کمک کنید، راه موفقیت تعامل است، فرق آن‌وری‌ها با ما این است که آنها دلسوز مملکت‌شان هستند ولی ما حب و بغض داریم، خدا آقای انتظامی را بیامرزد، حرف خوبی می‌زد و می‌گفت «شغل دوم برخی از مردم بخل و حسادت»، در فوتبال هم همین‌طور است، قلعه‌نویی یک روزی نخواهد بود ولی اتفاقات سال ۲۰۰۶ ظلم بود.

سرمربی تیم ملی در مورد انتقادها از تعداد زیاد دستیارانش تصریح کرد: از خداداد عزیزی، هومن افاضلی و دیگر همکارانم تشکر می‌کنم که با کمترین چشمداشت آمده‌اند و الآن سه ماه است که قرارداد و دریافتی نداشته‌اند و به‌عشق فوتبال و مردم کمک می‌کنند، این عزیزان از سال ۲۰۰۶ با قلعه‌نویی مشکل دارند و اگر اینجا نبودم می‌گفتند “دستیاران کم است”، قهرمانی‌ها را خیلی بزرگ می‌کردند و آمارها را به عرش می‌بردند، این آدم‌ها همین‌طوری هستند، بخل، حسادت و کینه و هر چیزی که بخواهید درون این آدم‌ها می‌بینید، ما هم انتقادات را قبول داریم و آمارهای‌مان خوب بوده است.

وی اضافه کرد: هر نتیجه‌ای بگیریم آدم‌هایی که قلم‌شان را به آن‌وری‌ها فروخته‌اند، یک چیزی می‌گویند، من می‌دانم از کجا تغذیه می‌شوند، به برخی منتقدان ارادت داریم و از جلال چراغپور، مجید جلالی، جواد الله‌وردی و حسن روشن… مشورت می‌گیرم، اگر انتقاد باعث پیشرفت باشد می‌پذیریم ولی نه اینکه با حب و بغض باشد.

قلعه‌نویی درباره برنامه تیم ملی برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی تا پیش از شروع جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: ما دیگر بازی دوستانه نداریم و دو دیدار مرحله انتخابی جام جهانی داریم. فقط یک بازی است که اگر بشود، انجام می‌دهیم. با مسئولان سازمان لیگ که جلسه گذاشتیم فهمیدیم دیگر زمانی نداریم.

وی در رابطه با بحث حضور تیم ملی در تورنمنت چهارجانبه با حضور ژاپن گفت: دنبال این موضوع هستیم. از دوران حضورم در ذوب‌آهن تجربه‌ای به‌دست آوردم که درخواست‌ها را مکتوب ارائه دهم. روزی که مسئولیت تیم ملی را به‌عهده گرفتم به آقای نبی در نامه‌ای اعلام کردم که “دوست دارم با این تیم‌ها بازی کنم”. شرایط بین‌المللی، وضعیت بد اقتصادی و… مملکت را می‌دانید، نمی‌خواهم یک‌سری از مسائل را بگویم ولی وظیفه داریم برای مردم ایثار کنیم، اگر دریافتی‌ها را ببینید، باورتان نمی‌شود، اگر بخواهیم بازی کنیم باید یکی دو میلیون دلار بدهیم ولی فدراسیون حقوق کارمندانش را پرداخت نکرده است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که با شرایط موجود امکان برگزاری بازی تدارکاتی وجود ندارد، گفت: اگر سازمان لیگ و برنامه فشرده باشگاه‌ها اجازه دهد و آنها لطمه نخورد بازی خواهیم کرد. خودم نامه زدم و گفتم “می‌خواهم با این تیم‌ها بازی کنم”، همان‌طور که در سال ۲۰۰۷ با مکزیک بدون لژیونرها بازی کردیم، اصلاً ترسی ندارم ولی شرایط مملکت این‌گونه است و پول نیست، به‌جای اینکه مشکلات درون‌سازمانی را به بیرون ببریم، کار را با همین شرایط جلو می‌بریم، آیا من هم باید مثل مربیانی که بهترین شرایط را دارند، غُرغر  کنم و بگویم اینجا مشکل دارد؟ من چنین آدمی نیستم.

قلعه‌نویی گفت: در تیم‌هایی بودم که حتی ۶ ماه یک ریال نگرفتم، نمونه‌اش تراکتور و استقلال بود ولی کار کردم، می‌توانید از محمد نوری و فرزاد حاتمی بپرسید، آدمی نیستم که مشکلات درون‌تیمی را به بیرون بدهم، اگر هر کسی بود یک میلیون دلار می‌داد، استقبال می‌کردیم، اگر ژاپن پیشنهاد دهد با سازمان لیگ مشورت می‌کنیم که بدون لژیونرها با این تیم بازی کنیم، البته این رفتار هم درست نیست که از افراد دیگری کمک بگیریم.

 انتهای خبر/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی