شما اینجا هستید

اجتماعی » مقصرین فوت سحر در کانال آب قیامدشت شناسایی و معرفی شدند

متهم ردیف اول مقصرین فوت سحر؛ شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی آب‌منطقه‌ای

به گزارش نادی نیوز به نقل از تسنیم محمد رحمتی رئیس حوزه قضایی بخش خاوران با اشاره به پیگیری موضوعات مرتبط با فوت کودک قیامدشتی در اثر سقوط در کانال آب قیامدشت، گفت: در بررسی پرونده مقصرین فوت سحر در کانال آب، کار به صورت گسترده انجام و برای بررسی بهتر موضوع ۳ پرونده فوتی‌های اخیر کانال آب بررسی شد.

وی افزود: پرونده ۳ نفر از جمله سحر سامانی، امیرعلی و یک خانم که بر اثر سقوط در کانال آب فوت شدند، از شعبات دریافت و هر سه در قالب یک پرونده ویژه در دادگاه خاوران بررسی شد.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران افزود: در هفته اخیر، مدیران عوامل شرکت آب منطقه‌ای، عوامل شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی و شهرداری قیامدشت در دادگاه حاضر شدند و تفهیم اتهام انجام و قرار تأمین به نسبت درصد تعیین شده تقصیر از سوی کارشناس، دریافت شد.

رحمتی تصریح کرد: پس از بررسی‌ها مشخص شد عمده درصد تقصیر بر عهده مدیر شرکت آبیاری و زهکشی به عنوان شرکت پیمانکار آب منطقه‌ای است، زیرا بر اساس قرارداد پیمانی عمده ریسک پروژه را در نظر گرفته است.

وی با ابراز تأسف از نوع برخورد و پیگیری امور توسط مدیر خاطی شرکت آبیاری و زهکشی، از پرداخت دیه از بودجه بیت المال برای جبران تقصیر مدیران هم گلایه کرد و گفت: وکیل این مجموعه مدعی بود که مسئولیت بر عهده شرکت خاطی است و قصد پرداخت دیه از بودجه بیت المال را داشتند تا هرچه سریعتر پرونده مختومه شود.

رحمتی ادامه داد: در هر ۳ فوتی در کانال آب قیامدشت، ۶۰ تا ۸۰ درصد شرکت پیمانکار آبیاری و زهکشی مقصر بوده و درصدی هم شهرداری قیامدشت به دلیل احداث بازارچه روز در کنار کانال آب، شرکت آب منطقه‌ای به دلیل عدم نظارت و همچنین والدین مقصر شناخته شدند.

وی افزود: تفهمیم اتهام به مدیران مسئول انجام شده اما مدیران خاطی اعتراضی به آرای صادره داشتند که بررسی و اعمال نظر و رأی لازمه صادر خواهد.

مقصرین فوت سحر مشمول مجازات خواهند بود

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران در پایان با تاکید بر اینکه مجازات‌ها باید بازدارنده باشد و پرداخت دیه از بیت المال مورد قبول نیست، خاطرنشان کرد: در این پرونده، مسئولیت حقیقی اشخاص بررسی شد و بر اساس نتایج آن مسئول پیمانکار باید دیه را پرداخت کرده و مجازات شود که مجازات‌های تکمیلی از جمله انفصال از خدمت نیز شامل آن خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی