شما اینجا هستید

اخبار » هاشمی:فدراسیون‌ها به انگیزه نیاز دارند/ اولویت بازیهای آسیایی است

به گزارش نادی نیوز به نقل از خبرنگار مهر، کیومرث هاشمی که امروز با انجام مراسم معارفه به صورت رسمی کارش را در وزارت ورزش به عنوان سرپرست آغاز کرد، ضمن تشکر از ریاست جمهوری بابت اعتمادی که به او داشته است، ابراز امیدواری کرد که بتواند پاسخ این اعتماد را بدهد.

وی ضمن خدا قوت به حمید سجادی در مورد اولویت‌های کاری خود توضیح داد. وی در این زمینه با یادآوری تجربه ۳۰ ساله‌ای که از مدیریت در بخش‌های مختلف ورزش دارد، گفت: چالش‌های ورزش مشخص است. بر مبنای این چالش‌ها و در بخش ورزش قهرمانی، ورزش جوانان و ورزش همگانی، اولویت‌بندی خواهیم داشت. اقداماتی که نیاز به پیگیری بیشتری دارد در دستور کار قرار می‌دهیم و هم‌راستا با سیاست‌های دولت گام برمی‌داریم.

سرپرست وزارت ورزش با تاکید بر اینکه مهمترین رویداد امسال بازی‌های آسیایی است و با یادآوری تجربه ریاست در کمیته ملی المپیک، تصریح کرد: عملکرد مجموعه فدراسیون‌ها با حضور در این بازی‌ها مشخص خواهد شد. شخصاً در بازی‌های المپیک حضور داشته‌ام. باید در فضای همدلی مشکلات کاروان اعزامی را به حداقل برسانیم.

هاشمی با بیان اینکه به زودی جلساتی را با رؤسای دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک خواهم داشت، تاکید کرد: تا به امروز اقدامات خوبی انجام شده است. در ادامه هم باید یکسری کارهای انگیزشی انجام شود تا فدراسیون‌ها بتوانند بدون دغدغه ورزشکاران را اعزام کنند.

وی با اشاره اینکه یک ماه و ۲۱ روز تا بازی‌های آسیایی باقی مانده است و اعزام ورزشکاران از اواخر شهریور آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت قول همکاری داده است اما علاوه بر این انتظار می‌رود نمایندگان مجلس هم کمک کنند. آنها جایگاه نظارتی دارند و می‌توانند بازوی ورزش باشند گام‌های مؤثری برداریم.

سرپرست وزارت ورزش در همین زمینه ادامه داد: امروز بحث لایحه پیشنهادی دولت در قانون برنامه هفتم در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است. امیدوارم هم در حوزه جوانان و هم ورزش برای ۵ سال پیش روی احکام خوبی را پیش‌بینی کنند تا بتوانیم با قوت قلب بیشتری به کارمان ادامه دهیم.

هاشمی با بیان اینکه قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش، از یک سال آخر دولت قبل ابلاغ شد، افزود: در این قانون یکسری وظایف روی دوش وزارت ورزش بوده است اما نیاز است که با همکاری خیلی از دستگاه‌های دیگر کار را پیش ببریم.

سرپرست وزارت ورزش در پایان با تاکید بر اینکه ساختار فعلی وزارت ورزش بر مبنای قانون گذشته است، گفت: طبق قانون جدید وزارت ورزش باید ساختار و تشکیلاتش را به سازمان امور استخدامی ارائه دهد. در گزارشی که امروز داده شده، ظاهراً اقداماتی انجام شده و قرار شد نشست‌های تخصصی با معاونان این سازمان داشته باشیم و بر مبنای ساختار گام برداریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی