شما اینجا هستید

استانها » پایان حفاری تونل مترو اسلامشهر تا پایان مهرماه

له گزارش نادی نیوز به نقل از تسنیم محسن حمیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت مترو اظهار داشت: احداث مترو جزو پروژه‌های فاخر استان تهران و کشور است چراکه کمتر شهری توانسته طی دو سال ۸ کیلومتر تونل حفر کند، تاکنون بیش از ۱۰ کیلومتر حفاری تونل انجام و تنها ۳۰۰ متر تا ایستگاه میدان نماز فاصله داریم که تا پایان مهر به اتمام می‌رسد و جشن پایان حفاری تونل با حضور مسئولان و آحاد مردم اسلامشهر در محل ایستگاه میدان نماز برپا می‌شود.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۵۰۰ میلیارد برای این پروژه عظیم هزینه شده و اسناد خرید ریل طی روزهای آتی از مشاور طرح دریافت و به‌زودی مراحل مناقصه روسازی مترو هم انجام می‌شود.

حمیدی با اشاره به اینکه با همراهی شورای اسلامی شهر، فرماندار و نماینده مردم اسلامشهر در مجلس به دنبال تأمین منابع مالی مترو هستیم، تأکید کرد: در این زمینه ۲۰۰ میلیارد از طریق اوراق مشارکت از سوی سازمان شهرداریی‌ها تخصیص گرفتیم و به دنبال تأمین منابع مالی از طریق فاینانس هم هستیم.

شهردار اسلامشهر گفت: پس از سال‌ها دولت برای خرید واگن قرارداد خوبی منعقد کرده و در آن سهمیه‌ای برای مترو اسلامشهر هم در نظر گرفته است، در پروژه احداث ایستگاه مترو میدان نماز هم خوشبختانه از زمان‌بندی جلوتریم.

حمیدی در پایان در خصوص بار ترافیکی احتمالی پس از راه‌اندازی متروخاطرنشان کرد: قطعاً با پیشرفت تکنولوژی و رشد شهر جمعیت نیز افزایش می‌یابد و گریزی نیست، مجموعه مدیریت شهری اسلامشهر تمام تلاش خود را می‌کند تا با اتخاذ تدابیر لازم و زیربار ترافیک رفتن کمربندی شمالی و محل بارگیری مسافرین از ایستگاه میدان نماز و شاتره مانع از ایجاد ترافیک در سطح شهر شود.

گفتنی است کلنگ احداث مترو اسلامشهر (جنوب غرب استان تهران) به طول ۱۰/۵ کیلومتر دی‌ماه ۹۷ بر زمین زده شد قرار است تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نادی نیوز | پایگاه خبری و تحلیلی اطلاع رسانی